Kontroluj światło, czyli o roletach dzień i noc

12 grudnia 2018

Jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla osób, które chcą kontrolować ilość światła docierającego do pomieszczenia. Jest to także doskonały pomysł na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do pokoju dziecka, gabinetu albo sypialni, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Produkt dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym oraz na wymiar.

Roleta dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasków w różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednej barwie, a innych odcieniach, to następny pomysł na aranżację i ożywienie Twojego wnętrza.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Właściwie dopasowany kolor ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Średni poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego dobrym pomysłem jest zamontować ją w salonie i innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy zbyt wiele światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może zakłócić odpoczynek lub drzemkę, istnieje jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja zaciemnienia lub natężenia światła , przykładowo, podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się także w każde współczesne wnętrze, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoratywną. Rozbudowana kolorystyka i współczesne wzornictwo powodują, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień i noc, jeżeli chcesz uzyskać efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.

You May Also Like