Kontenery na odpady – nie tylko na gruz, złom i śmieci

8 maja 2020

Szukasz kontenerów? Koniecznie odwiedź ten adres

Kontenery na odpady specjalne muszą cechować się ogromną trwałością, jak również spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele pojemników? Z jakiego powodu warto zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady specjalne – rodzaje i ich konstrukcja

Pośród dostępnych w sprzedaży kontenerów specjalnego zastosowania można wymienić kontenery na odpady sypkie, płynne, niebezpieczne, odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego typu są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w pokrywę z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, która uniemożliwia rozbryzgiwanie się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą również pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z dnem posiadającym mocowania do zabezpieczenia ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontener otwarty na gruz i odpady sypkie

Oddzielną grupę kontenerów stanowią modele na odpady ziarniste, np. pyły i trociny. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i wyposażone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały sypkie mogą też posiadać uszczelnioną klapę. Do kontenerów specjalnych należą też kontenery otwarte używane do gromadzenia i transportu odpadów budowlanych oraz gruzu.

EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

You May Also Like