Kawa w kapsułkach – taniej niż w kawiarni

17 września 2020

Potrzebujesz kapsułek z kawą? Sprawdź cafessima.pl

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka ciepłej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się też ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest znany od setek lat, ale nadal pijemy go zwykle w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do ekspresu jednakowo dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie przygotowaną idziemy zwykle do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie przeróżnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak przekształcić espresso w doskonałe macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki z kawą, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki z kawą? Głównie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest perfekcyjnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podstawienie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki do ekspresu – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki z kawą to także nie jest znaczny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł. Koszt waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kafeterii, jest to najczęściej ok 15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich dużą zaletą. Smakosze kawy jednakże zastanawiają się nierzadko czy kupując ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od danego producenta. To bezzasadne obawy. Współcześnie do wszystkich modnych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można nabyć kompatybilne kapsułki.

Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

You May Also Like