Kątowniki aluminiowe – budowa i inne rodzaje profili

8 września 2018

Więcej o kątownikach aluminiowych

Specjalistyczne kątowniki wyprodukowane z aluminium zapewniają stabilność konstrukcji, dzięki czemu znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Czym są kątowniki aluminiowe i jakie mają cechy charakterystyczne? W jakich branżach są używane?

Kątowniki aluminiowe – odporne na negatywne czynniki zewnętrzne

Kątowniki aluminiowe to elementy konstrukcyjne w kształcie litery L. Mają stały przekrój poprzeczny, a ich cechą charakterystyczną jest również duża długość. Są one wyjątkowo wytrzymałe na negatywne czynniki zewnętrzne i nie ulegają korozji, a wszystko dzięki aluminiowej konstrukcji. Wśród kształtowników znajdziemy również inne typy komponentów – między innymi ceowniki i dwuteowniki. Kątowniki można nabyć nie tylko w stacjonarnych sklepach, ale także przez internet. W sklepach online sprzedawane są produkty o różnej wielkości, np. 20 mm x 20 mm, 50 mm x 50 mm czy 80 mm x 80 mm, co gwarantuje doskonałe dostosowanie do rozmaitych potrzeb klientów. Elementy sprzedawane przez internet są cięte przecinarką do dowolnej długości.

Kątowniki aluminiowe – do produkcji stelaży maszynowych i barier ochronnych

Kątowniki aluminiowe stosowane są w wielu dziedzinach życia, np. w branży budowlanej, przemysłowej czy wystawienniczej. Używa się ich do produkcji siatek laboratoryjnych, witryn, reklam itd. O tak szerokim zastosowaniu przesądza przede wszystkim surowiec, z którego są wykonane. Aluminium jest bowiem nie tylko wyjątkowo trwałe i jednocześnie lekkie – to także materiał, który podlega recyklingowi i można go dowolnie kształtować przez wyginanie.

FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]

You May Also Like