Jak wykorzystać tablicę magnetyczną w domu?

16 maja 2020

Tablice szkolne łączymy przeważnie z zielenią i chmurą pyłu jaka powstawała, kiedy próbowaliśmy zetrzeć z niej kredowe napisy. Takie tablice, chociaż nadal są bardzo popularne w polskich szkołach, stopniowo są wypierane przez suchościeralne tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne – jakie są ich najistotniejsze plusy?

Białe tablice magnetyczne są w dzisiejszych czasach chętnie używane w korporacjach, urzędach i biurach, czyli wszędzie tam, gdzie na zwięzłych spotkaniach prowadzone są regularne szkolenia albo konsultowane są bieżące tematy i strategie. Atutem takich tablic jest zwłaszcza to, że do pisania na nich wykorzystuje szybkoschnące markery, które łatwo się ściera przy pomocy gąbki albo szmatki do tablic magnetycznych. W trakcie ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na ubraniach nie osadza się kreda, jak w przypadku pospolitych tablic szkolnych. Drugim plusem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość wykorzystania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni różne lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie tego typu tablicy w czystości jest niezwykle proste. Wystarczy regularnie czyścić jej powierzchnię specjalnym płynem, który usuwa resztki tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma również właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na zachowanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez wiele lat. Jeśli zamierzamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dopasujmy rozmiar do powierzchni sali, w której będzie ona powieszona. Powierzchnia o rozmiarze 90×60 czy 120×90 może być zbyt mała, dlatego warto przemyśleć kupno tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna w mieszkaniu – jak jej użyć?

Mała tablica magnetyczna za to perfekcyjnie sprawdzi się w domu. Nie wiesz jak ją zastosować? Zawieś ją w kuchni, a gdy spostrzeżesz, że kończy Ci się jakiś produkt (przyprawy, płatki owsiane czy ryż) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz wybierać się do hipermarketu, łatwiej będzie Ci skompletować listę naprawdę niezbędnych zakupów. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która nigdy się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko każdego dnia może tworzyć nowe rysunki, przy czym nie marnuje, a w wykładzinę nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może również spędzić weekendowy wieczór na grze w kalambury, wisielca albo tworząc jak największą ilość wyrazów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna posłuży również rodzicom, którzy chcą pomóc dziecku w nauce liter lub podstaw matematyki.

You May Also Like