Drzwi drewniane wejściowe – połączenie nowoczesności z tradycją

16 listopada 2019

Zamów drzwi wejściowe dwuskrzydłowe

Drzwi zewnętrzne wykonują wiele funkcji – strzegą przed włamaniem, ochraniają mieszkanie przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi i oddzielają od hałasu dobiegającego z ulicy. Z jakiego powodu warto zainwestować w drewniane drzwi zewnętrzne? Kiedy kupić drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi zewnętrzne – zestawienie nowoczesności z tradycją

Kupno drzwi zewnętrznych to jedna z najpoważniejszych decyzji, które musi podjąć każdy posiadacz mieszkania. Drewniane drzwi wejściowe ze względu na swoje cechy i solidność od dziesięcioleci cieszą się ogromną popularnością. Organiczny surowiec doskonale się prezentuje i można go wykończyć na kilka sposobów. Poprawnie zbudowane drewniane drzwi zewnętrzne charakteryzują się energooszczędnością i mają niewysoki współczynnik przenikania ciepła, co powoduje, że w pomieszczeniach daje się odczuć komfort termiczny, a jednocześnie koszty ogrzewania nie są za wysokie. Szukając drzwi do mieszkania należy rozważyć modele o grubości 92 mm lub 68 mm. Ze względu na swoje właściwości dużym powodzeniem wyróżniają się zwłaszcza ocieplane drzwi zewnętrzne wyprodukowane z drewna trójwarstwowo klejonego – są one odporne na wypaczenia i uszkodzenia mechaniczne, więc wyśmienicie sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Nowoczesne wejściowe drzwi drewniane posiadają uszczelki najnowszej generacji.

Cechy dwuskrzydłowych drzwi zewnętrznych

W sprzedaży można znaleźć też drzwi drewniane na wymiar, które są zalecane w razie posiadania nietypowych otworów drzwiowych. Natomiast drzwi wejściowe dwuskrzydłowe to oferta dla tych, którym zależy na niebagatelnym designie. Jeżeli poszukujemy drewnianych drzwi dwuskrzydłowych na wymiar, należy zlecić ich produkcję firmie, która realizuje indywidualne wzory na zlecenie, a jednocześnie zapewnia wieloletnią gwarancję na swoje wyroby. W drzwiach drewnianych umieszcza się pięknie prezentujące się szyby, na przykład witrażowe. Zamawiający mogą także wybierać spośród obszernego wachlarza szyldów. Prócz zalet estetycznych, trzeba też podkreślić pozostałe atuty, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Coraz częściej zaopatruje się je w zabezpieczenia antywłamaniowe, w związku z tym są trudne do sforsowania. Gwarantuje to domownikom odpowiednie bezpieczeństwo. Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe mają też trzypunktowy zamek listwowy, a kupujący może zdecydować się na niski próg aluminiowy lub drewniany. Aby zabezpieczyć powłokę drewnianych drzwi wejściowych przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych, w trakcie ich produkcji wykorzystuje się impregnaty najwyższej jakości.

OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

You May Also Like