Drukarki 3D dla profesjonalistów – co znajdziesz w ofercie dystrybutora?

26 listopada 2021

Co warto wiedzieć o drukarki 3D sprzedaż?

Jednym z wiodących na rodzimym rynku podmiotów, który dystrybuuje technologię druku 3D jest CadXpert. Najistotniejszą sferą działalności CadXpert jest sklep online, który w swojej ofercie posiada narzędzia do druku przestrzennego: drukarki 3D oraz skanery 3D. Kolejnym filarem są usługi: drukowanie 3D, projektowanie 3D i skanowanie 3D, jak również oferta oprogramowania CAD/CAM/CAE. Znajdujące się w ofercie CadXpert drukarki 3D działają w oparciu o trzy technologie: PolyJet, FDM i SLA, natomiast usługi druku 3D są realizowane w technologiach FDM, SLS, SLA, DMLS i PolyJet.

CadXpert – dystrybutor profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D

CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Stratasys, jak również wyłącznym dystrybutorem drukarek 3D MakerBots oraz sprzętu firmy Formlabs. Posiada największą w Polsce ofertę instrumentów do druku 3D – przeszło dwadzieścia modeli drukarek 3D i kilkanaście propozycji skanerów 3D. Co więcej CadXpert oferuje obszerny katalog materiałów do druku 3D – powyżej 50 produktów, w tym też tworzywa wysoko specjalistyczne, jak np.: Ultem 9085, Ultem 1010 i inne (elastyczne, dentystyczne, inżynieryjne, biokompatybilne itd.). Oprócz materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów firma CadXpert posiada też żywice fotopolimerowe, filamenty i inne materiały używane do druku 3D.

Profesjonalne oraz biurkowe drukarki 3D

Oferta CadXpert jest adresowana zarówno do profesjonalistów, przedsiębiorców i reprezentantów rozmaitych branż (sprzęt marki Stratasys), jak i klientów prywatnych, nieprofesjonalnych (biurkowe drukarki 3D firmy MakerBot). Firma CadXpert prowadzi sklep internetowy, udostępnia też showroom zlokalizowany w Krakowie. Wszyscy, którzy potrzebują skonsultować z profesjonalistami możliwości techniczne dowolnego aparatu z oferty sklepu, swoje projekty lub są po prostu zaintrygowani procedurą wydruku przestrzennego, mogą odwiedzić krakowski punkt. CadXpert gwarantuje także wszechstronną obsługę posprzedażową: szkolenie pracowników z obsługi nabytych urządzeń, wsparcie merytoryczne oraz techniczne czy opiekę serwisową i pogwarancyjną.

Drukarki 3D – teraz także w zasięgu małych firm

Jaką wysokość osiągają ceny narzędzi do druku przestrzennego – skanerów i drukarek 3D? Już niewielkie albo średniej wielkości przedsiębiorstwo może zakupić profesjonalną drukarkę bądź skaner 3D. Inwestycja w specjalistyczny sprzęt do druku przestrzennego błyskawicznie się zwróci – w obrębie branż, jak między innymi motoryzacja, odlewnictwo, medycyna oraz stomatologia, samodzielne drukowanie i prototypowanie, a nie outsourcing tych czynności, będzie namacalną oszczędnością dla firmowych finansów.
Rynek narzędzi do drukowania przestrzennego żywiołowo ewoluuje – a co za tym idzie, pojawiają się nowe technologie oraz rozwiązania, na które jeszcze niedawno było stać jedynie gigantyczne korporacje. Współcześnie – dzięki obniżeniu cen materiałów do druku 3D i samych drukarek 3D – dostęp do nich mają też mniejsze firmy, te z o wiele skromniejszym budżetem. Z każdym rokiem zmniejsza się koszt wytwarzania części prototypowanych, drukowanych za pomocą urządzeń addytywnych, gdyż narzędzia do druku 3D są ciągle udoskonalane i rozwijane. Inwestycja w profesjonalne urządzenie do drukowania przestrzennego ma wiele zalet, do najważniejszych z nich zaliczyć można zmniejszenie kosztów i przyspieszenie procesu produkcji.

CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

You May Also Like