Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

18 lipca 2022

Jeśli chcesz kupić aparat do drenażu limfatycznego w domu, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego zadaniem jest poprawienie obiegu chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii w latach 30-tych XX w. – to zestaw rozmaitych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów okrężnych oraz czerpiących, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do miejsca masażu oraz stanu zdrowia pacjenta.

Aparat do masażu uciskowego – pobudzenie krążenia chłonki

W ostatnich latach fizjoterapeuci coraz częściej stosują aparaty do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt to specjalne mankiety podzielone na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny górne i dolne. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory aparat uciska kończynę, wspomagając w ten sposób cyrkulację chłonki. Jest mnóstwo powodów do poddania się zabiegowi drenażu limfatycznego. To w głównej mierze zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii lub tarczycy). Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w zwalczaniu “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się także ogromnie popularna wśród sportowców, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

Kompaktowy sprzęt do drenażu limfatycznego w domu

Sporo opcji użycia aparatów do masażu uciskowego wpłynęło pozytywnie na ulepszenie tego sprzętu. Dziś osoby chętnie korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, przy użyciu innowacyjnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Aparaty do presoterapii do użytku domowego od tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, dlatego bez trudu można spakować je w podróż, np. na turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być koniecznie ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samodzielnie, bo istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to między innymi miażdżyca i choroba nowotworowa, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

You May Also Like