Do czego służy lonża jeździecka?

2 grudnia 2019

Sprawdź, gdzie kupić lonżę jeździecką, wejdź na horse-trade.pl

Lonża jeździecka to akcesorium niezmiernie często używane w czasie nauki jazdy konnej i treningów. Jakie lonże jeździeckie są dostępne na rynku? Z czego są wykonywane te sprzęty i gdzie najlepiej ich szukać?

Typy oraz funkcja lonży dla konia

Lonża dla konia to stosunkowo długa lina, najczęściej 5-8 metrowa, na której prowadzi się konia podczas lekcji jazdy i doskonalenia umiejętności związanych z trzymaniem wodzy, łapaniem strzemion, utrzymywaniem równowagi w siodle, a także dosiadem. Konia prowadzi się po obwodzie okręgu, natomiast lonża jest stosowana do kontrolowania zachowania zwierzęcia. Narzędzie to wykorzystują też zawodnicy woltyżerki oraz akrobaci cyrkowi do doskonalenia umiejętności i zabezpieczania wykonywanych trików. Lonża jest poza tym pomocna przy hipoterapii. Z lonżę dla konia korzysta się również w czasie treningu bez dżokeja – w takim wypadku jest wykorzystywana do ćwiczenia młodych koni i dostarczenia im właściwej porcji aktywności.

Lonża jeździecka – postaw na asortyment od popularnych firm

Ogromne spektrum akcesoriów jeździeckich spotkasz w dobrze wyposażonych sklepach internetowych, które sprzedają specjalistyczny ekwipunek w rozważnych cenach. Dostarczają one profesjonalne lonże dla konia znanych marek – między innymi Kerbl, Waldhausen czy Imperial Riding. Szukasz lonży jeździeckiej w czerwonym, brązowymlub turkusowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade zapewnia szeroki asortyment produktów, które sprostają oczekiwaniom najbardziej kapryśnych użytkowników. W sklepie obecne są lonże wyprodukowane między innymi z nylonu. Lonże wyposażone są w obrotowy karabińczyk, a miękki materiał jest przyjemny w dotyku.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

You May Also Like