Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

20 września 2020

Zamów okiennice wewnętrzne shutters

Projektując aranżację wnętrza, z reguły nie przeznacza się dużo uwagi na dekorację okien. Najczęściej decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, a więc zasłony oraz firany, które czasami łączone są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne mało rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne typu shutters.

Na okna, ale również na drzwi szafy – wykorzystanie nowoczesnych okiennic wewnętrznych

Nadrzędną właściwością shuttersów (bądź też po polsku – szutersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tych okiennicach ozdobnych poruszają się, tym samym można łatwo je ułożyć w dowolnej pozycji, w zależności od kaprysu mieszkańców. Producenci wytwarzają je z płyt MDF, PCV, jak również z listw drewnianych. Shuttersy instaluje się przede wszystkim na oknach, jednakże bardzo dobrze sprawdzają się również na drzwiach garderoby. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się w dalszym ciągu okazjonalnie, ale większa część z nas zapewne kina bądź ekranu telewizora, gdyż tego rodzaju okiennice są niesłychanie popularne na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w Afryce Południowej czy w Australii.

Plusy shuttersów

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters znakomicie się prezentują, mają one też praktyczne zastosowanie. Dzięki nim można kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: w gorące dni uniemożliwiać gromadzenie się nadmiaru ciepła w domu, a w zimne – zapobiegać jego utracie. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów aranżacyjnych i nie ma na ogół przeszkód, by zainstalować je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza i montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem niż na przykład rolety. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom bardzo elegancki wygląd, dzięki czemu podwyższają wartość domu. Trzeba także zaznaczyć, że kąt lameli shuttersów jest ustawiane bez stosowania łańcuszków, co właściciele psotnych zwierzaków oraz rodzice małych dzieci, które zagmatwać dyndające łańcuszki, uznają zapewne za kolejną zaletę.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

You May Also Like