Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

21 stycznia 2019

Dowiedz się więcej o bryczesach

Jazda konna wymaga nie tylko godzin pracy, ogromnych pokładów cierpliwości i sporych wyrzeczeń, ale także odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Chcesz zamówić wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Szeroki wybór asortymentu znajdziesz w sklepie Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni używanych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi stykają się z siodłem, dzięki czemu zmniejszają zagrożenie otarcia naskórka. Poprawnie uszyte spodnie bryczesy powinny być ciasne i elastyczne, a jednocześnie nie ograniczać ruchów i umożliwiać wygodną jazdę w różnych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym dżokej będzie odczuwał pełną swobodę.

Jak wybrać najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być w pierwszej kolejności dopasowane do budowy ciała dżokeja i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Poszukując odpowiednich spodni jeździeckich wskazane jest upewnić się czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wytwarzany z silikonu, skóry ekologicznej, ewentualnie innych surowców zapewniających solidną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej pełny, obejmujący również uda i łydki, bądź kolanowy. Oddzielną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one być wyposażone w warstwę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które dają komfort cieplny w czasie jazdy. Znaczenie mają też walory użytkowe – liczne kieszenie czy rozciągliwe zakończenia nogawek.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

You May Also Like