Blachodachówki – dachy odporne na działanie promieni UV

26 września 2023

Blachodachówkę znajdziesz na www.regamet.pl.

Blachy dachowe to obecnie jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Rzecz jasna duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich znakomity wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha na dach to także bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielorodzinnych oraz jednorodzinnych), jak również gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najistotniejsze, naprawdę wytrzymałe.

Blachy na dach – charakterystyka i zalety

Blacha na dach wyrabiana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką wytrzymałość. Istotne okazuje się dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się licznymi zaletami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na oddziaływanie wody i związana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące rezultatem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Adekwatnie dobrane powłoki lakieru są też odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że utrzymują one estetyczny wygląd nawet po latach od założenia. By jednakże cieszyć się tymi zaletami, blachy na dach należy kupować w wypróbowanych punktach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy dachowe – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blachodachówka, z powodu niskiej wagi, znajduje obszerne zastosowanie przy remontach zabytkowych budynków o niskiej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i stosunkowo tania – oraz przy budowaniu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o znacznym nachyleniu.

REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

You May Also Like