Aspirator do odkurzacza – poznaj działanie i główne cechy

14 listopada 2018

Katar u niemowlaka zwykle nie jest groźną dolegliwością. Mimo powszechności tego schorzenia i braku bezpośredniego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak go bagatelizować. Nieusuwana przez długi czas wydzielina z nosa może działać drażniąca na uszy oraz inne części układu oddechowego, czego wynikiem bywa rozwinięcie się takich dolegliwości jak zapalenie ucha bądź zatok. By tego uniknąć, należy odciągać katar za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosie naszego dziecka. Jak jednak zrobić to bezpiecznie i efektywnie?

Odciągacz do nosa dla dzieci – skutecznie usunie wydzielinę

Sposobów na odciągnięcie wydzieliny z nosa niemowlaka jest całkiem dużo. Najpopularniejszy z nich to niewątpliwie gruszka. Nie jest jednak ona zbyt wygodna w użyciu, a czyszczenie noska za jej pomocą może być dla pociechy mało komfortowe. To wyjaśnia popularność innego typu odciągaczy, które są wygodniejsze i wydajniejsze w użyciu niż gruszki. Najprostsze modele działają na wdech rodzica, a bardziej skomplikowane modele to aspiratory do odkurzacza lub zasilane wbudowanym silniczkiem.

Czy warto używać aspiratora Katarek?

Przykładem aspiratora do odkurzacza jest Katarek. Wspomniany odciągacz wydzieliny jest łatwy w obsłudze i bardzo wydajny, co wynika z jego trójfazowego działania. Odciągacz do nosa Katarek nie tylko odciąga wydzielinę, ale też najpierw ją rozrzedza, co ułatwia całkowite wyczyszczenie noska. Katarek do odkurzacza nawilża także śluzówkę nosa za pomocą fizjologicznego roztworu soli, co łagodzi objawy kataru i poprawia samopoczucie malucha. Można go nabyć w dwóch wersjach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz odkręcaną komorą (cena od 60 zł).

You May Also Like