Aspirator do odkurzacza czy tradycyjna gruszka – co lepsze?

20 sierpnia 2018

Katar u niemowląt to dość częsta, lecz kłopotliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie są w stanie spokojnie spać ani jeść, gdy doskwiera im gromadzący się katarek. Aspirator do nosa lub gruszka pomogą zwalczyć chorobę.

Aspirator do nosa – czy odciąganie kataru jest tak ważne?

Gromadzący się katar może prowadzić do powikłań, a po nadkażeniu bakteryjnym może rozwinąć się w groźniejszą chorobę. Nieusunięta wydzielina spływa po ściance gardła powodując podrażnienie. Bakteryjny, żółtozielony katar staje się niebezpieczny dla płuc i oskrzeli.

Jak usuwać wydzielinę aspirator do nosa czy gruszka?

Istnieje kilka urządzeń, które pomogą dziecku pozbyć się zalegającej wydzieliny. Możemy użyć z tradycyjnej gruszki, wsuwanej do otworu nosowego, którą następnie naciskamy. Tworzące się podciśnienie zasysa katar do wnętrza gruszki. Innym sposobem jest aspirator na wdech rodzica. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się natomiast bezpieczny i skuteczny aspirator do odkurzacza.

Aspirator do nosa do odkurzacza

Takie rozwiązanie może wywoływać zdumienie wielu rodziców. Tymczasem jest to o wiele skuteczniejszy sposób niż gruszka czy ustny aspirator, a wszystko z powodu zastosowania jednostajnej siły ssącej. Jeden z najpopularniejszych modeli, aspirator Katarek, można podłączyć do większości odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Pamiętajmy, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne aspiratory, należy stosować po uprzednim rozrzedzeniu wydzieliny 0,9% roztworem soli. Po odciągnięciu kataru powinniśmy zadbać o nawilżenie podrażnionej przez wydzielinę błony śluzowej nosa. Katarek do odkurzacza występuje w 3 wariantach: Aspirator do nosa Katarek Standard (cena ok: 45 zł), Plus (55 zł) oraz Complete (60 zł).

You May Also Like