Wykorzystaj eko gadżety reklamowe w działaniach marketingowych

8 lutego 2021

W ostatniej dekadzie kwestia ekologii stała się jednym z przewodnich problemów, roztrząsanych w debacie publicznej. Potrzeba korekty naszych przyzwyczajeń związanych z racjonalnym stosowaniem zasobów Ziemi, krok po kroku przebija się do każdej sfery życia, także do świata promocji. Współcześnie zarówno drobne przedsiębiorstwa, jak i duże spółki, dokładają starań, aby stać się eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę przyrody mogą one zakomunikować światu na wieloraki sposób, m.in. poprzez zastosowanie w działaniach marketingowych eko gadżetów reklamowych.

Z czego wykonywane są eko gadżety promocyjne?

Ekologiczne gadżety to produkty promocyjne, ale wykonane z materiałów przetworzonych bądź szybko degradowalnych. Są to także gadżety z tkanin bez domieszek tworzyw sztucznych, które są użyteczne i których osoba obdarowana nie pozbędzie się zbyt szybko. Powoduje to, że korzystanie z nich w nikłym stopniu wyrządza szkodę środowisku. Do grupy ekologicznych gadżetów reklamowych kwalifikuje się też te produkty, które wyprodukowane są z PP, czyli z polipropylenu. Mimo, że to polimer, łatwo daje się go przetwarzać, z kolei kiedy staje się to już niemożliwe, w czasie jego rozkładu nie wytwarzają się szkodliwe gazy.

Eko gadżety reklamowe – co oferują dostawcy?

Można sądzić, iż w ofercie hurtowni nieczęsto pojawia się obszerny katalog eko gadżetów. Nic bardziej mylnego! Już sam asortyment odzieży reklamowej jest ogromny – można zamówić nadruki na t-shirtach z bawełny, w przeróżnych krojach (dziecięcych, męskich i damskich), a także w szeregu kolorów. Napisy reklamowe nanoszone są na płócienne czy bawełniane torby, dostępne w formie klasycznych toreb zakupowych, ale również m.in. plecaków-worków. Pozostałe atrakcyjne gadżety tego rodzaju to naturalnie długopisy, które mogą być wykonane ze zrolowanego papieru lub z bambusa, portmonetki, papierowe pojemniki na gorące napoje oraz eko puszki z biodegradowalnych polimerów.

You May Also Like