Składanie książek

6 lutego 2019

Dowiedz się, kto ma w swojej ofercie skład książek

Dawniej zajmował się tym zecer, aktualnie jest przeprowadzany w środowisku cyfrowym. Skład książek nie jest już zajęciem tak czasochłonnym, jednak wciąż wymaga ogromnej dokładności, wiedzy na temat rozmaitych zasad oraz ogromnych umiejętności. O co w nim konkretnie chodzi? Jakim osobom powierzyć podobne zlecenia?

Aplikacje do składu książek

W sieci dostępnych jest wiele programów umożliwiających fachowy skład książek oraz broszur. Największym uznaniem szczyci się na pewno Adobe InDesign, z którego korzysta wielu specjalistów DTP. Nieco mniej chętnie używany okazuje się natomiast QuarkXPress. Wymienione programy to oprogramowanie komercyjne, jednak dostępna jest też bezpłatna alternatywa – Scribus.

Na czym skupia się skład książek?

Skład książek musi sprawić, że treść będzie możliwie czytelna – źle sformatowany tekst prędko zniechęci czytelnika, przez co ten nie przeczyta go w całości. Istotne okazują się również względy estetyczne – publikacja musi odpowiednio wyglądać. Bardzo ważne jest oprócz tego to, jak tekst sąsiaduje z innymi elementami strony – fotografiami i dekoracjami.

Kogo interesuje skład książek

Na podobne usługi decydują się chętnie redakcje prasy i pozostałych publikacji – szczególnie, kiedy są to nieduże przedsiębiorstwa i nie zatrudniają swoich specjalistów. Popularność składu książek rośnie także ze względu na zapotrzebowanie na samodzielną publikację.

Skład książek – jak szukać wykonawców?

Dobrym wyjściem będzie zlecenie podobnych prac agencji marketingowej – takie firmy korzystają ze odpowiedniego oprogramowania, dzięki czemu otrzymujemy gwarancję, że końcowy efekt spełni nasze potrzeby.

Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]

You May Also Like