Jak użyć PBN do zwiększenia widoczności strony?

18 września 2022

Szukasz korzystnej oferty private blog network? Nie czekaj! Zajrzyj na ten link.

Żeby konsument odkrył twoją działalność powinieneś nie tylko posiadać firmową stronę internetową, lecz także zatroszczyć się o jej widoczność w wynikach wyszukiwania. Do tego istotna jest treść strony oraz to czy cyklicznie publikowane są na niej kolejne rzetelne i pomocne dla potencjalnego klienta artykuły. Jednak nie wolno też zaniedbać tzw. link buildingu, a więc zdobywania linków kierujących na stronę. Jedną z metod link buildingu jest zastosowanie PBN – prywatnej sieci blogów.

Private blog network i ich wady oraz zalety

PBNy są prywatne, bo są budowane i zarządzane przez jeden podmiot (na ogół przez firmę SEO bądź dużą agencję marketingową), który troszczy się o jakość publikowanych tam tekstów. Prywatne sieci blogów są zazwyczaj używane jako część złożonej strategii reklamowej, co wypada mocno podkreślić, ponieważ najlepsze rezultaty ich zastosowania widać w odniesieniu do stron, które są starannie zoptymalizowane pod kątem contentu oraz technicznym. Prywatne sieci serwisów nie tylko dają możliwość wygenerowania pokaźnej liczby linków przychodzących do strony, ale również na ich dywersyfikację, co jest korzystnie postrzegane przez algorytmy wyszukiwarek. Mankamentem PBNów jest tylko to, że ich utworzenie to spory koszt, a następnie należy przeznaczać niemało czasu na zachowanie ich w odpowiedniej jakości.

Jak korzystać z PBN? Polecamy wizytówki NAP oraz artykuły z canonicalem

PBNy bardzo dobrze spełnią swoje zadanie w pozycjonowaniu lokalnym, bo można za ich pośrednictwem publikować tematyczne artykuły stanowiące jednocześnie wizytówkę NAP. Co to jest NAP? To generalnie każde miejsce online, gdzie zaprezentowane są istotne dane telekontaktowe firmy – jej pełna nazwa, adres i telefon bądź e-mail. Na przykład NAP-em jest wizytówka Google Moja Firma, ale jest nim też wpis w internetowym katalogu firm, strona w mediach społecznościowych albo artykuł, w którym dodano firmowe informacje teleadresowe.

Następny ciekawy sposób na skorzystanie z możliwości PBNów to publikacje z linkiem kanonicznym. To republikacja rzetelnych artykułów z podaniem odnośnika do oryginalnej treści oznaczonego tagiem “rel=canonical”. W tym przypadku roboty wyszukiwarek przeważnie oceniają lepiej jakość oryginalnego wpisu, ponieważ napotykanie linków do niego na rozmaitych witrynach zewnętrznych postrzegają jako znak, iż pod wskazanym adresem kanonicznym opublikowane są warte przeczytania, użyteczne teksy. Artykuły z linkiem kanonicznym są najskuteczniejsze przy tekstach z branż YMYL (Your Money Your Life), gdzie ważne jest pozyskanie wysokiego autorytetu, czyli tych związanych zwłaszcza z prawem, aktualnymi informacjami medycyną oraz doradztwem finansowym.

PBN Market Skuteczny linkbuilding SEO

You May Also Like