Dlaczego warto umieścić zdjęcia 360 stopni na Facebooku?

14 października 2020

Chcesz sprawdzić, kto przygotowuje zdjęcia panoramiczne w Google? Koniecznie skieruj się tu

Zdjęcia 360 stopni to niesłychanie popularna i stosunkowo nowa metoda prezentowania wnętrz lokali usługowych i firm. Głównie spotykamy je wędrując po wizytówkach Google Moja Firma lub Google Street View, ale również napotykamy je na najpopularniejszym portalu społecznościowym – na Facebooku. Pozwala on na opublikowanie na profilu firmy takiej interaktywnej fotografii. Jak więc możesz zastosować panoramy sferyczne do promowania Twojej firmy? Zalecenia przedstawiamy w dalszej części artykułu.

Co wyróżnia sferyczne zdjęcia panoramiczne?

Zdjęcia 360 stopni to panorama sferyczna, które można oglądać pod różnymi kątami. Dowolne obracanie zdjęcia daje wrażenie rzeczywistego przebywania w oglądanym miejscu. Sferyczne zdjęcia panoramiczne na Facebooku pozwalają na obejrzenie lokalu, budynku bądź nieruchomości poprzez wybór kierunku, w którym patrzymy. Fotografie tego typu wykonuje się z pomocą dedykowanej aplikacji i aparatów. Dla odbiorców to co odróżnia je od standardowych zdjęć cyfrowych to opcja wybrania myszką takiego zdjęcia, a potem obrócenia go w wybranym kierunku.

Sferyczne zdjęcia panoramiczne – promuj swój biznes

Sferyczne zdjęcia panoramiczne na Facebooka to znakomita metoda na wyróżnianie własnego biznesu lub firmy. Panoramy 360 stopni dają szerokie możliwości przedstawienia pomieszczeń biura, hotelu albo lokalu usługowego. Taka forma fotografii jest znacznie bardziej fascynująca i pozwala szczegółowo poznać oglądane miejscem. Umieszczenie Panoram sferycznych na Facebooku wpłynie korzystnie na postrzeganie naszego biznesu przez klienta oraz zwiększy jego zaufanie w stosunku do oferowanych przez nas usług, co zaowocuje znacznie większym prawdopodobieństwem, iż z nich skorzysta.

Sferyczne zdjęcia panoramiczne warto użyć na Facebooku głównie kiedy prowadzimy działalność, która bazuje na odpowiednio wyposażonych pomieszczeniach (np. hotel bądź sale konferencyjne), ale również jeśli pragniemy przybliżyć naszym klientom biuro, w którym funkcjonujemy lub nakłonić potencjalnych pracowników, aby skorzystali z naszej oferty rekrutacyjnej.

Wykonanie panoram sferycznych zleć profesjonaliście!

Stworzenie panoramy sferycznej, chociaż teoretycznie można opracować na własną rękę, jednakże do celów reklamowych powinno się zatrudnić profesjonalnego fotografa zajmującego się zawodowo tematyką interaktywnych zdjęć. Czemu to najlepsze rozwiązanie? Polecenie tego zadania doświadczonemu fotografowi daje pewność przygotowania najlepszej jakości fotografii, które dodatkowo będą atrakcyjniejsze dla odbiorcy. Sama usługa nie jest też trudno dostępna ani kosztowna. Na stronie Google Moja firma — Street View znajduje się wykaz fotografów rekomendowanych przez Google do opracowania panoram sferycznych. W katalogu tym wymienieni są tylko Ci specjaliści, którzy sprostali wysokim wymaganiom jakościowym Google i opublikowali wyznaczoną ilość poprawnych panoram 360 stopni.

Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]

You May Also Like