Czy optymalizacja stron internetowych jest przydatna?

16 listopada 2018

Założenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, żeby była ona popularna wśród użytkowników . Lecz co można zrobić, by nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym pomocna jest optymalizacja.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz zawartości strony. Poprawnie przeprowadzona optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Co podlega optymalizacji stron internetowych?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej tekstów i grafiki. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: usprawnienia wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znaleźć można słowa, na które pozycjonuje się stronę, nie powinny one jednak pojawiać się za często. Dokonując optymalizacji grafiki trzeba zwrócić uwagę na wielkość plików oraz typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Solidnie przeprowadzona optymalizacja strony umożliwia osiągnięcie wysokich wyników wyszukiwania i sprawia, że portal jest popularniejszy. Optymalizując stronę trzeba pamiętać o tym, że ma być ona przyjazna dla użytkowników.

You May Also Like