Poznajmy bliżej kredyt konsolidacyjny

5 września 2021

Z terminem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt dostępny w banku, który najczęściej adresowany jest do osób fizycznych, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Czym są kredyty konsolidacyjne?

Osoby, które zmagają się z wieloma zadłużeniami, mogą je skumulować w jedno. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniejszych kredytów. Na skutek konsolidacji można uregulować również te kredyty, które na skutek przeróżnych trudności spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, konsolidacja może okazać się jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia więc wyjście z kłopotów finansowych, obniżenie comiesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie zobowiązania można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można skonsolidować jest naprawdę duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt samochodowy, ratalny, mieszkaniowy i gotówkowy. Za sprawą konsolidacji można również pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej lub rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . Zależnie od oczekiwań klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują teraz nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe, ale nierzadko wiąże się to z większymi kosztami obsługi kredytu lub niekorzystnymi dla kredytobiorcy warunkami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie pośrednika, który pomoże znaleźć najdogodniejsze rozwiązanie.

You May Also Like