Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

17 stycznia 2021

Mass collect to usługa, która umożliwia szybką weryfikację wpłat na konto. Przedstawiamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia kontrahentom indywidualnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest właściwie niesłychanie proste. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest równocześnie jego identyfikatorem. Takie działanie jest przydatne tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest duża grupa klientów, a więc na przykład w prywatnych gabinetach, w firmach telekomunikacyjnych, jak również wszystkich branżach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Należności przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednak uprzednie nadanie klientom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do dokonania wpłaty (tradycyjny przelew, przelew z karty albo przelew pocztowy). Wykorzystanie mass collect łączy się także z mniej czasochłonnym księgowaniem przelewów aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a przy tym eliminacją możliwych pomyłek nierzadko mających miejsce w trakcie tego procesu.

Mass collect także dla podmiotów rozliczających około 100 faktur

Choć mass collect nie jest w tej chwili proponowane we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi mBank i wybrane banki spółdzielcze) wypada przeanalizować możliwość jego wykorzystania w przedsiębiorstwie, nawet takim, które miesięcznie obsługuje około setki dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect przynosi wszak pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość integracji z systemem finansowo–księgowym (a tym samym kontrolowanie na bieżąco wpływających opłat) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość powiązania z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania przypomnień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co po jakimś czasie przekłada się na zwiększenie terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

You May Also Like