Leasing maszyn – jak uniknąć przykrych niespodzianek?

25 marca 2019

Sporo przedsiębiorców nie może kupić sprzętu niezbędnego do prowadzenia firmy. Kredyt nie zawsze okazuje się dobrym wyjściem – po spłaceniu wszystkich rat często bowiem okazuje się, iż zakupione sprzęty trzeba zrewitalizować czy znaleźć nowe. Nic zatem dziwnego, iż biznesmeni – szczególnie stawiający pierwsze kroki – często decydują się na leasing. To rodzaj stosunku cywilno-prawnego opierający się na udostępnieniu danego przedmiotu. Podczas obowiązywania leasingobiorca powinien regulować raty, ale ich ostateczna wysokość jest na szczęście niższa niż w przypadku kredytu.

czym jest leasing maszyn?

Leasing zwykle kojarzony jest z samochodami – w istocie najwięcej przedsiębiorców decyduje się wyposażyć firmę w wozy tą metodą. Nie znaczy to rzecz jasna, że leasing pozwala na sfinansować tylko zakupu samochody. Korzystając z tej metody, przedsiębiorstwa mogą wszak zakupić również w pozostałe niezbędne sprzęty – urządzenia drukarskie czy budowlane, akcesoria biurowe, itp. Leasing maszyn obowiązuje najczęściej od roku do 6 lat.

Jak znaleźć leasing maszyn?

Wyszukanie leasingu maszyn potrafi być równie niełatwe, co znalezienie opłacalnego kredytu. Z tego względu przeglądając propozycje dobrze poprosić o wskazówki doradcę finansowego. Pamiętajmy, iż na pierwszy rzut oka korzystne oferty mogą być tymi najbardziej kosztownymi – zwłaszcza, kiedy potrzebujemy leasingu na długi czas. Dzięki poradom doradcy z pewnością wydamy mniej, co dla firm jest wszak zdecydowanie najważniejsze.

You May Also Like