Aktualne i historyczne dane o cenach walut znajdziesz online

19 sierpnia 2021

Handel na skalę międzynarodową funkcjonuje od od dziesiątek wieków. Jeszcze stulecie temu zakup dóbr w dowolnym kraju świata prowadzony był swobodnie, bowiem większość umów kupna można było sfinalizować płacąc nie tylko regionalnym pieniądzem, ale i srebrnym bądź złotym kruszcem. Z upływem lat waluty zrezygnowały z umocowania w złocie i na mierzenie stosunku wartości pomiędzy nimi wpływ mają współcześnie w największym stopniu wielopłaszczyznowe zależności gospodarcze oraz polityczne. Analizowanie bieżących cen walut jest zatem konieczne nie tylko w obszarze handlu.

Monitoruj aktualne ceny walut – wymieniaj walutę po najkorzystniejszym kursie

Podobnie jak w życiu prywatnym, tak i w biznesie, kiedy zamierzamy dokonać zakupu usiłujemy wcielić w życie ten zamiar po rozsądnej cenie. Kiedy szukamy towarów potrzebnych na „już”, przeważnie nie zastanawiamy się nad ceną, jednak jeśli planujemy to z wyprzedzeniem, np. kupno podarunku, dajemy sobie czas na domknięcie transakcji w obcej walucie w dniu, kiedy jej cena w stosunku do polskiej waluty jest najkorzystniejsza. Tak samo, gdy dysponujemy kontem walutowym np. w funtach brytyjskich, euro bądź dolarach, którego używamy w trakcie zakupów na międzynarodowych portalach sprzedażowych, warto monitorować aktualne kursy walut w kantorach, by zasilać je w opłacalnym dla nas momencie. Wiedza o aktualnych kursach walut, obserwacja historycznych przeliczników oraz tendencji, pozwala też na lepszą kontrolę naszych oszczędności w obcej walucie, a wręcz na wygenerowanie z czasem pewnego zysku.

Gdzie znaleźć dane o aktualnych cenach walut?

Obecnie bezkonkurencyjnym źródłem informacji jest naturalnie internet. Bieżące przeliczniki walut dostępne są na wielu portalach biznesowych oraz finansowych. Jednak jeżeli poszukujesz danych aktualizowanych w kilkusekundowych odstępach, warto korzystać z informacji dostępnych na stronach kantorów online. Jest tam również możliwość analizy kursów historycznych, sięgających czasem do dwudziestu lat w przeszłość, i wykonania porównania kursów dwóch (lub więcej!) walut na przestrzeni wybranego okresu. Po zalogowaniu się w kantorze internetowym, klient ma możliwość wydania polecenia transakcji wymiany walut przez 24h na dobę.

You May Also Like