Prawo rodzinne – alimenty, separacje, rozwody

28 listopada 2018

Prawo rodzinne jest jeden z najważniejszych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najpopularniejsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, aczkolwiek mamy ogromne doświadczenie też w prowadzeniu spraw związanych z uregulowaniem kontaktów, ojcostwem i macierzyństwem czy władzą rodzicielską.

Rozwody, alimenty, separacje – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowy obszar prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od prawnika nie tylko znajomości przepisów, ale w głównej mierze odpowiedniej postawy w stosunku do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje najbardziej prywatne sprawy. Podczas prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientem i przeprowadzanie go przez każdy etap sprawy w sposób dla niego najmniej bolesny. Naszym celem jest dostosowanie się do oczekiwań każdego Klienta przede wszystkim w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – metoda działania prawnika

Prowadzenie spraw rodzinnych zaczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem w postaci osobistego spotkania lub rozmowy telefonicznej bądź przez Skype. To wtedy staramy się zgromadzić maksymalną ilość informacji związanych ze sprawą oraz poznać osobę, dla której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Następne fazy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem lub pozostałymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. W trakcie prowadzenia danej sprawy dążymy do znalezienia sposobu na zakończenie jej ugodą. Takie podejście wywodzi się z faktu, iż gros sytuacji spornych ma swoje źródło w silnych emocjach, a prawnik, pozostający osobą obiektywną, nie jest nimi obciążony i ocenia sprawę wyłącznie pod kątem prawniczym.

You May Also Like