Pomoc frankowiczom – reprezentacja kancelarii w sprawach umów kredytowych

25 czerwca 2020

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn specjalizuje się w sporach z bankami i innymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują kredyty we frankachszwajcarskich lub polisolokaty. Zakres usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest bardzo szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również wypowiedzianych i spłaconych. Ponadto są to także postępowania o zwrot gotówki, zmniejszenia salda zadłużenia bądź unieważnienie umów.

Kredyt we frankach – jaką wybrać kancelarię?

Warto postawić przede wszystkim na kancelarię, która prowadziła już sprawy właścicieli kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom i prowadziła spory z bankami, m.in. z Getin Noble Bank, Raiffeisen Bank Polska, mBank oraz Bank Millennium. Kancelaria ta posiada ponad 4 lata praktyki w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe podczas wyboru kancelarii prawnej specjalizującej się w kredytach frankowych? Istotne, aby pierwszym krokiem – przed przystąpieniem do jakichkolwiek dalszych działań – była dokładna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przejrzenia wymagają także inne dokumenty – aneksy i regulamin. Na każdym etapie takiego postępowania kancelaria winna służyć rzeczowym wsparciem i wiedzą, jak również pomocą w przygotowywaniu różnego typu dokumentów: reklamacji, zawezwania do próby ugodowej, pozwu i innych.

Pozew przeciwko bankowi – kredyt we frankach szwajcarskich

Dobrze przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każdy kto posiada kredyt we frankach i chce go np. przewalutować, powinien skorzystać z profesjonalnej pomocy w przygotowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach za niewiążące, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.

You May Also Like