Kursy zimowej turystyki wysokogórskiej – kto je organizuje?

24 stycznia 2024

Potrzebujesz więcej wiadomości dotyczących kursu zimowej turystyki wysokogórskiej? Skieruj się na www.exploruj.pl

Góry są niebezpieczne, ale także są niesamowite. W zasadzie co parę dni, a szczególnie w okresie, gdy wczasowicze tłumnie przyjeżdżają do modnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych w okolicy znanych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem osób, które bez stosownego przygotowania wybrały się na wyprawę szlakiem o najwyższej trudności. Wobec tego entuzjastom gór chcącym przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenia na łonie natury w niewielkich grupach

Najlepszym sposobem, żeby nabyć istotną wiedzę jest odbycie kompleksowego kursu prowadzonego przez specjalistów z każdego z głównych obszarów powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, ratowników górskich i przewodników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu górskiego nauczą się między innymi poprawnego chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, władania czekanem, zaznajomią się z regułami asekuracji, autoasekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się po trasach zaopatrzonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw survivalu, medycyny górskiej i orientacji w terenie, które okazują się nieodzowne w przypadku rozmaitych nieprzewidzianych wypadków. Kurs omawia także reguły właściwego zachowania się w trakcie lawiny.

Górskie kursy, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które ma długoletnią praktykę jako realizator wycieczek w pasma górskie całego świata. Kursy prowadzone są w plenerze (w Austrii, na Słowacji oraz w Polsce) w niewielkich grupach, które najczęściej mają nie więcej niż sześć osób. To sprawia, że zdobywanie nowych umiejętności toczy się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu odpowiednią ilość uwagi i czasu, aby mogli oni w pełni przyswoić sobie najważniejszą wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się po górach.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

You May Also Like