Dobrze jeździsz na nartach i kochasz góry? Wyjedź na skitury!

20 grudnia 2023

Potrzebujesz więcej informacji o aktualnej ofercie skitur? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większość turystów wyjeżdżających w góry zimą, udaje się tam z reguły tylko po to, aby spędzać dni na szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Tymczasem nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które chciałyby przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz spróbować wypraw na rakietach czy też skitur.

Skitury – rekomendowane wyłącznie dla doświadczonych w górach narciarzy

Od kilku lat turystyka narciarska przeżywa swój boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych banalnym odpoczynkiem w górskim domu i okazjonalnym zjazdem z popularnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, postanawiają doznawać ich czaru w trakcie dość intensywnych, ale przynoszących wiele satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak rekomendowana tylko dla obeznanych w górach narciarzy, którzy poznali dobrze technikę jazdy i którzy potrafią także posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Przemieszczanie się z dala od przygotowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych nart i butów.

Gdzie udać się na skitury?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie bardzo popularnymi destynacjami wśród entuzjastów skitur są bezsprzecznie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie doskonale poradzą sobie również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie nie muszą jednak ograniczać się wyłącznie do wypadów organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują perfekcyjne warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury największą atrakcją jest możliwość wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal położony na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego typu eskapadzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś wyprawa będzie adekwatna do posiadanych przez nie umiejętności, mogą liczyć na doradztwo instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

You May Also Like