Zakładamy ogród – podłoża ogrodnicze

15 listopada 2018

Prace w ogrodzie wymagają używania odpowiednich podłoży, które pozwolą osiągnąć rewelacyjne efekty. Jakie podłoża ogrodnicze są najpopularniejsze? Czy zielone dachy są nadal modne?

Podłoża ogrodnicze – keramzyt i minerały sztuczne

Zainwestowanie w profesjonalne podłoże ogrodnicze pozwoli uzyskać zachwycające rośliny, dlatego niezwykle istotne jest dobranie specjalnych komponentów. Chcesz, żeby na Twoim dachu pojawiła się bujna roślinność, odporna na niesprzyjające warunki zewnętrzne? W sprzedaży można znaleźć wiele rodzajów podłoży ogrodniczych, które zapewnią znakomite efekty. Niektóre typy roślin potrzebują specyficznych warunków – wtedy zalecane jest mieszanie rozmaitych rodzajów ziemi. W skład podłoży dostępnych na rynku wchodzą np. keramzyt, ziemia darniowa, materiały sztuczne, piasek. Ziemie odróżniają się od siebie skalą zasadowości, właściwościami fizycznymi i zawartością próchnicy.

Podłoża ogrodnicze – jakie rośliny na spadzisty dach?

Chcesz urządzić ogród na dachu? Takie rozwiązanie jest współcześnie niezwykle popularne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku aglomeracji. Jeśli chcesz cieszyć się bujną roślinnością, musisz wykorzystać odpowiedni substrat. W sklepach znajdziesz substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy gatunek podłoża stosuje się np. do dużych roślin. Na dachu intensywnym można uprawiać także drzewa. Wymaga on szczególnej dbałości i nie może być zastosowany na mocno spadzistych dachach. Przeszkodą do jego zastosowania jest też duże obciążenie dachu. W przeciwieństwie do niego, podłoża ekstensywne są stworzone do uprawiania sucholubnych roślin, takich jak skalnice, rojniki i zioła. Chcesz hodować rośliny odporne na wiatr, które nie wymagają pracochłonnej pielęgnacji? Postaw na substraty ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo spadzistych powierzchniach.

You May Also Like