Zabiegi korekcji wzroku – leczenie presbiopii

19 października 2020

Leczenie starczowzroczności Kraków - poszerz swoją wiedzę!

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z często występujących procesów związanych bezpośrednio ze starzeniem się. Jej symptomem jest utrata zdolności widzenia na nieduże odległości, co praktycznie uniemożliwia pisanie, czytanie książek, korzystanie z komputera i telefonu komórkowego, a także wykonywanie szeregu innych aktywności. Starczowzroczność jest wynikiem zaburzenia zdolności oka do akomodacji bądź jej zupełnej utraty. Sposobem na poradzenie sobie z tym problemem może być noszenie okularów, niemniej jednak powoduje to pewne komplikacje. Szkła do bliży utrudniają dostrzeganie dali, okulary progresywne z reguły nie są tanie, zaś modele dwuogniskowe nie zawsze są wygodne. Najlepszym wyjściem może okazać się tym samym wyeliminowanie starczowzroczności w trakcie zabiegu.

Leczenie starczowzroczności – realizuj bez ograniczeń proste czynności

Jak już wspomnieliśmy, leczenie starczowzroczności pozwala uchronić się od szeregu przeszkód przy wykonywaniu codziennych, najłatwiejszych czynności. Jednostki cierpiące na tę chorobę (należy zaznaczyć, że często pierwsze symptomy starczowzroczności pojawiają się niedługo czterdziestce) mają problemy z czytaniem czy korzystaniem z telefonu, jak również robieniem zakupów (właściwie ogranicza możliwość przeczytania ceny artykułu) czy podróżami komunikacją miejską (problemy z korzystaniem z rozkładów jazdy). Na dodatek, odwrotnie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest rekompensowana przez zdolność lepszego widzenia dalszych obiektów, a używanie szkieł korekcyjnych bywa dla osób cierpiących na tę chorobę niewygodne. Trzeba także pamiętać, iż wada ta się ciągle zwiększa, a każde następujące dwa lata skutkują zwykle osłabieniem widzenia o mniej więcej 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – jakie sposoby są dostępne?

Poza korektą przy użyciu szkieł korekcyjnych, możliwe jest również leczenie presbiopii z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność korzystania ze szkieł korekcyjnych. Techniki takie jak PRESBYMAX® są też sposobem na to, aby podczas jednego zabiegu w pełni pozbyć się wady w obu oczach.

Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

You May Also Like