Terapia małżeńska – pomoc w partnerskich trudnościach

3 czerwca 2023

Nie trać wiary! Specjalistów od terapii małżeńskiej UK poznasz na psychoterapia-uk.pl.

Każde małżeństwo może przeżywać różnorodne problemy. Całe szczęście teraz można się z nimi uporać wyjątkowo skutecznie. Idealnym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez psychoterapeutę mającego odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach może być pomocna?

Do psychoterapeuty przychodzą pary zmagające się z bardzo różnymi problemami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć trudności powiązane z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, jak również pomoże w przypadku uzależnienia, jednak tutaj często konieczne będzie też specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w czasie choroby partnerów lub ich dzieci. Jest przydatny w sytuacji, kiedy pomiędzy partnerami dochodzi do konfliktów, których nie potrafią przezwyciężyć samodzielnie. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga również pokonać problemy i usprawnić związek. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku czemu ich związek ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia partnerom jakie mają oczekiwania oraz potrzeby. Podkreśla on, że małżeństwo to nie tylko branie, ale też dawanie czegoś w zamian. Wsparcie terapeuty sprawia, że możliwe staje się określenie przyczyn , które legły u podłoża małżeńskich kłopotów. Pary, które przeszły terapię małżeńską mają wiedzę potrzebną do tego, aby bardzo dobrze radzić sobie z kłopotami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy na Wyspach Brytyjskich?

Polska emigracja, która dotarła do Wielkiej Brytanii sprawiła, że dzisiaj bez trudu znajdziemy polskiego psychologa również na terenie UK. Posługiwanie się językiem polskim ułatwia pracę nad problemem oraz podnosi komfort pary, która postanowiła postawić na usługi specjalisty. Również na emigracji można zawalczyć o swój związek, który w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna borykać się z najróżniejszymi trudnościami. Powinno się pamiętać, że terapia to nie coś, czego powinniśmy się wstydzić, a z jej pomocą partnerstwo może wkroczyć na całkowicie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczne wyjście.

Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339

You May Also Like