Straciłeś ząb? Pomyśl o implantach stomatologicznych

9 kwietnia 2019

Implanty zębowe to najlepsza metoda na zastąpienie straconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które utraciły kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębów równie dobrze sprawdzają się też w przypadku dużych ubytków, a nawet bezzębia. Są one o wiele wygodniejsze od protez, a o ile właściwie się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkanaście lat. Tak duża trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z czego robi się współczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na samym początku warto wspomnieć, iż implant zęba to tylko ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, który cechuje się wysoką trwałością. Jego bezsprzeczną zaletą jest również to, iż nie rdzewieje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego używanie jest więc w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie wykonanym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzymuje kilkanaście lat.

Z czego robi się korony implantów stomatologicznych?

Spektrum surowców, z których wykonywane są korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe z koroną porcelanową, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a ponadto nie wywołuje uczulenia. Implantologia oferuje również tańsze metalowe korony z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega uczuleniom. Ostateczna budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane najczęściej w miejsce zębów tylnych.

You May Also Like