Portal o urodzie i zdrowiu – jak rozsądnie korzystać z informacji w sieci

3 sierpnia 2022

Sądzisz, że nie trafisz w Internecie na blog o zdrowym jedzeniu dla siebie? Myślisz się! Skieruj się na revelare.pl .

Sieć to miejsce, gdzie nadzwyczaj prosto można zdobyć informacje o dowolnej dziedzinie życia. Internauci mają zwłaszcza słabość do pytania w Google o kwestie medyczne, nierzadko nawet poprzedzając decyzję o konsultacji ze specjalistą dniami surfowania po sieci z nadzieją na odnalezienie na własną rękę rozwiązania problemu. Jednak czy to rozsądny model wykorzystywania wiedzy zamieszczanej na stronach o urodzie i zdrowiu?

Portal o zdrowiu nie jest alternatywą dla specjalistycznej konsultacji medycznej

W gąszczu artykułów o odżywianiu, zabiegach estetycznych i medycynie udostępnianych online jest mnóstwo wiarygodnych treści przygotowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez ludzi pasjonujących się taką tematyką i od lat działających w zawodach powiązanych z medycyną. Jednak korzystanie z publikacji dostępnych na stronach o zdrowiu albo urodzie nie powinno (a wręcz nie może!) opierać się na uznaniu ich jako alternatywy dla konsultacji lekarskiej. Blog o zdrowym stylu życia, o ile dostarcza wiarygodnych informacji, może natomiast być pożytecznym źródłem pomocnej wiedzy, która uprości czytelnikowi nawigację po świecie usług medycznych. Artykuł z deskrypcją symptomów wskazujących na jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie dostrzega, może później pomóc mu lepiej wyrazić swoje obawy specjaliście. Z kolei poznanie w sieci szczegółowego opisu zabiegu wytłumaczonego niemedycznym językiem pomoże oswoić pacjenta z przebiegiem planowanej operacji i zmniejszyć stres przez nią wywołany.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl

You May Also Like