Oczyszczacze powietrza – dowiedz się jak działają?

27 kwietnia 2020

Mieszkańcy miast stopniowo zdają sobie sprawę z tego, jak istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu wszelkiego typu zanieczyszczenia i substancje uczulające: kurz, spaliny pojazdów, pyły zawieszone PM10, sadzę czy wirusy i drobnoustroje. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w biurze lub mieszkaniu?

Jak wysoka jest skuteczność oczyszczacza powietrza?

Obecnie najodpowiedniejszym wyjściem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się definiując najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie wyłapana w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem jest jeszcze skuteczniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki poziom filtracji. Wyłapują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co usuwa pyły zawieszone PM10 i PM2.5, sadzę czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka eliminuje również wirusa grypy, co potwierdziły wykonane testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, natomiast jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w obsłudze oraz energooszczędne.

You May Also Like