Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

18 sierpnia 2020

Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie orzeźwienia wytwarzają jony ujemne, które powstają się m.in. w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a również są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, korzystnie wpływają na nasze otoczenie i zdrowie oraz tłumią nieprzyjemne zapachy.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja może zachodzić w wyniku oddziaływania silnego pola magnetycznego, emitowania ogromnej ilości ciepła bądź wyładowania elektrycznego. Dzisiaj większość z nas przebywa w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak ekrany, kopiarki czy laptopy, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Dobroczynne jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, powstają przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach mocno uprzemysłowionych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego by na powrót odczuć świeżą i czystą atmosferę w domu, trzeba użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Jonizacja wykorzystywana jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają wychwycić pyły zawieszone PM10 i PM2.5, niebezpieczne wirusy i mikroorganizmy czy dym papierosowy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio odprężyć się i oddychać pełną piersią. Zważywszy na to, że ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie permanentnego znużenia i podnosi ogólną wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w urzędach, szkołach, przychodniach medycznych czy biurach, czyli wszędzie tam, gdzie ważne jest skupienie się na realizowanych obowiązkach.

You May Also Like