Kursy pierwszej pomocy

8 kwietnia 2021

W naszym kraju co roku umiera parę tysięcy ludzi wyłącznie z tego powodu, że świadkowie zdarzenia nie potrafią udzielić pierwszej pomocy przed przybyciem pogotowia ratunkowego. Reakcją na takie przerażające statystyki jest rosnąca liczba ofert dotyczących szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, dzięki którym zdobędziemy wiedzę i umiejętności potrzebne do prawidłowego reagowania w momencie zagrożenia zdrowia.

Kursy pierwszej pomocy – w jakiej formie?

Część kursów pierwszej pomocy odbywa się za pomocą e-learningu. Zajęcia przez Internet są z pewnością wygodniejsze i tańsze, jednakże nauka ma charakter nieco bardziej teoretyczny. Szkolenia tradycyjne wykorzystują specjalne fantomy do przeprowadzania treningów z pierwszej pomocy – są praktyczne.

Kursy pierwszej pomocy – części szkolenia

Zagadnienia omawiane w czasie kursu, zależą od ustaleń organizatorów z uczestnikami szkoleń. Z pewnością, muszą się w nim znaleźć następujące elementy: bezpieczeństwo własne, a także skuteczne wzywanie pomocy. W części interaktywnej powinniśmy dowiedzieć się, jak usunąć ciało obce z dróg oddechowych, tamować krwotoki oraz jakie działania powziąć, w przypadku zasłabnięć czy zawału mięśnia sercowego.

You May Also Like