Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

23 września 2018

Nie wszystkie schorzenia uzębienia jesteśmy w stanie zlikwidować tradycyjnymi technikami. Jeśli są one niewystarczające, jedynym rozwiązaniem jest zwykle któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego warto wybrać się między innymi w przypadku uszkodzeń dziąseł, znacznych uszkodzeń zębów, potrzeby umieszczenia implantów czy koron oraz schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego typu owrzodzeń bądź nowotworów. Jakie techniki bywają zatem wykorzystywane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego specjalisty udać się, żeby leczenie było były bezbolesne, a nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Niewątpliwie najczęściej przeprowadzanym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem są ekstrakcje zębów – również tych znacznie zniszczonych, wymagających nacięcia tkanek oraz dłutowania. W przypadku sporych uszkodzeń lub chorych po złamaniach potrzebne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także leczeniem różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych przed chwilą nowotworów czy narośli – oraz odtwarzaniem chorych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać lekarza?

Jak nietrudno się domyślić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych problemów. Dobrze więc napisać parę zdań na temat tego, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami kierować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze jest niewątpliwie to, by stosował on tylko innowacyjne akcesoria i, co najważniejsze, środki znieczulające. Dużą wagę ma również nastrój w gabinecie i podejście stomatologa do pacjentów – dużo mówią nam o nim opinie wcześniejszych klientów, które wyszukamy na przykład w internecie lub wśród znajomych.

You May Also Like