Jak przebiega leczenie kanałowe?

22 marca 2020

Daleko posunięta próchnica, złamanie zęba, zapalenie miazgi, martwica lub nieodzowność przygotowania korzenia do protezownia – te stany łączy fakt, że zwykle w ich wypadku sięga się po leczenie kanałowe. Chociaż nazwa ta u niektórych pacjentów wywołuje ciarki, w rzeczywistości nie powinniśmy się obawiać tego rodzaju terapii. Obecnie stomatologia posługuje się nowoczesnym wyposażeniem i skutecznymi środkami znieczulającymi, które umożliwiają leczenie także największych ubytków bez strachu przed bólem.

Etapy leczenia kanałowego

Inicjujący etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i pozbycie się z niego miazgi zmienionej chorobowo. Składa się ona z naczyń krwionośnych oraz nerwu, więc podczas leczenia kanałowego konieczne jest użycie bardzo efektywnego środka znieczulającego. W kolejnym kroku przeprowadza się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Ostatni etap to wypełnienie kanału zęba ceramiką, metalem szlachetnym, materiałem kompozytowym bądź cementem szkło-jonomerowym.

Wybierz dobrego stomatologa do wykonania endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z bardziej złożonych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie dentystycznym. Powinno się w związku z tym wybrać rzetelnego specjalistę, który go zrealizuje. Gwarancją tego, że leczenie będzie udane są możliwości, jakie daje nam endodoncja mikroskopowa. Technika ta polega na wsunięciu w kanał miniaturowego mikroskopu emitującego obraz do monitora. Pozwala to lekarzowi na precyzyjne oczyszczenie, a następnie dokładne wypełnienie kanału, co spowoduje, iż kolejne zabiegi nie są już potrzebne.

You May Also Like