Implantologia. Ratunek w problemach z zębami

15 października 2018

Niegdyś osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, aby używać sztucznych szczęk. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest bardzo wygodne. Dlatego tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które są dużo wygodniejsze, ale też posiadają wiele innych plusów. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie widocznych długo efektów, ograniczając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto więc powiedzieć parę zdań o tym, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębów, które typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Nowoczesne techniki implantologii

Dziś implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm oraz nieco krótsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia znaczne zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – chory nie odczuwa jakichkolwiek bólów nawet po 90 dniach. Do tego czasu powinien wykorzystywać chłodne kompresy, a bezpośrednio po zabiegu – unikać bardzo ciepłych potraw, napojów zawierających alkohol oraz palenia tytoniu. Istotne będzie również stosowanie specjalnych płukanek, które likwidują obrzęk oraz dyskomfort.

Skuteczna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na jakość życia chorych – z tego powodu bardzo istotne okazuje się to, by wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak jednak uniknąć niemiłych pomyłek oraz problemów zdrowotnych? Dobrze zrobimy zlecając wykonanie implantów zębów dentyście ze sporym stażem i pozytywnymi recenzjami od poprzednich klientów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w Google nazwiska lekarza z pewnością trafimy na ważne wskazówki.

You May Also Like