Endodoncja mikroskopowa – nowoczesne metody

24 lipca 2018

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest przyjemnym zagadnieniem. Obecnie zaś, stosując odpowiednie sprzęty i – przede wszystkim – skuteczne środki przeciwbólowe, stomatolodzy są w stanie zagwarantować pacjentom, że leczenie okaże się w stu procentach komfortowe. Leczenie kanałowe jest wskazane za każdym razem, gdy pojawi się stan zapalny miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu ultracienkich narzędzi, dzięki czemu lekarz może dotrzeć do najgłębiej położonych partii zęba. Warto przy tym wiedzieć, że w leczeniu kanałowym korzysta się również z innych, często bardzo zaawansowanych technologicznie sprzętów. Jakich?

Endodoncja mikroskopowa – akcesoria

Oprócz sprzętów ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym bardzo istotne są mikroskopy operacyjne, bo obraz z wnętrza zęba przesyłają do monitora w zasięgu wzroku stomatologa, minimalizując niemal całkowicie ryzyko różnego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne będzie również mierzenie długości kanałów. Wypracowanie sporej dokładności umożliwiają specjalne maszyny elektroniczne – endometry. Oprócz tego lekarze wykorzystują także specjalne narzędzia, jakie pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a dzięki temu – znaczne skrócenie kuracji i poprawienie samopoczucia pacjenta.

Leczenie kanałowe – dla kogo bezpłatne?

Decydując się na leczenie kanałowe należy wiedzieć, iż nie we wszystkich sytuacjach będzie ono fundowane przez NFZ. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest osobom poniżej 18 roku życia. Inni nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów przednich – kłów i siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie natomiast pełnopłatne. Jeżeli będzie ono niezbędne, powinniśmy udać się do lekarza dysponującego nowoczesnymi akcesoriami oraz zawczasu dowiedzieć się, co o leczeniu u niego dotychczasowi pacjenci piszą w internecie.

You May Also Like