Chirurg naczyniowy – specjalista od żył

9 kwietnia 2019

Chirurdzy muszą posiadać ogromną wiedzę, zwłaszcza jeśli zabiegi obejmują zakres tętnic. Zobaczmy zatem jakie metody stosuje chirurg naczyniowy i co należy sprawdzić szukając doświadczonego specjalisty.

Chirurg naczyniowy wyleczy stopę cukrzycową

Dzisiejsza medycyna posiada coraz skuteczniejsze sposoby i gwarantuje wyleczenie nawet niezwykle trudnych chorób. Chirurg naczyniowy najczęściej wykonuje zabiegi dotyczące usunięcia żylaków, przepukliny i niedokrwienia kończyn górnych, będących skutkiem powolnego odkładania się w organizmie niebezpiecznych związków. Dolegliwości tego typu doskwierają zwykle po czterdziestce, a także u osób lubiących używki i fast-foody. Najwięcej szkód przynosi tytoń, pochłanianie dużych porcji tłuszczów zwierzęcych, siedzący tryb życia.

Chirurg naczyniowy – wybierz doświadczonego fachowca

Pacjenci chorujący na żylaki zazwyczaj kwalifikują się do operacji realizowanych nieinwazyjnymi metodami. Najpopularniejsze operacje to chemoembolizacja i skleroterapia. Termoablacja to metoda z użyciem mikroskopijnej elektrody, stosowana przy usuwaniu mięśniaków macicy. Natomiast przy likwidowaniu rozszerzonych naczynek bardzo pomocny jest także laser. Decydując się na trudny zabieg weźmy pod uwagę przede wszystkim specjalizację chirurga, który zajmie się operacją. Sugerujmy się także zdaniem innych pacjentów. Najlepsze placówki z zakresu chirurgii naczyniowej to Kraków, Poznań i Gdańsk.

You May Also Like