Dalsze informacje o badaniach operatorów Bielsko Biała.
Są niezbędne jeśli zamierzamy sprawdzić, czy ktoś jest wstanie podjąć pracę jako operator wózka tudzież innej maszyny. Choć część badanych się ich obawia, kiedy nie dręczą nas problemy psychiatryczne, ich zaliczenie nie może przyprawić nam większych problemów. Jak zatem wyglądają badania operatorów maszyn? Jakich rzeczy powinniśmy się po nich spodziewać?
Jak zaczynają się badania operatorów?
W pierwszej części badania potencjalny operator uzupełnia przygotowany przez specjalistę formularz. Ma w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące działania w rozmaitych, szczególnie ekstremalnych przypadkach. Po sprawdzeniu kwestionariusza przyszłego kierowcy, specjalista będzie mógł określić, czy odpowiednio radzi sobie ze stresem oraz ocenić jego sprawność intelektualną lub dojrzałość społeczną. Treść ankiety zależy od tego, jaką profesję wybrał starający się o uprawnienia. Pierwszy etap badania operatorów często wywołuje duży niepokój, jednak jej zaliczenie rzadko jest niewykonalne.
Badania operatorów – przyrządy
Druga część badania operatorów wymaga wykorzystania specjalnie skonstruowanych urządzeń. Poszczególne zadania sprawdzają takie umiejętności jak czas reagowania lub podejmowanie wyborów w trudnych sytuacjach. Należy pamiętać, że w skrajnych sytuacjach ten etap testów może się nie odbyć. Tak się stanie, kiedy badany w wywiadzie nie będzie krył gorszego samopoczucia lub badanie wykaże, iż przed odwiedzeniem poradni spożył napój alkoholowy. Badanie może być wtedy przełożone albo – gdy przyczyną jest alkohol – także odwołane.
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała
Mob.: 608 315 680
E-mail:
[email protected]