Tworzenie animacji i modeli w programie Blender 3D

25 czerwca 2023

Kurs Blender - sprawdź informacje o ofercie na domin-krakow.pl/kurs-3d-blender/.

Świat grafiki cały czas się przekształca i coraz częściej twórcy odchodzą od tradycyjnych technik na rzecz tworzenia swoich dzieł wyłącznie w tzw. digitalu. Komputery dają artystom nie tylko wolność wykonywania ilustracji 2D, ale również modelowania trójwymiarowych obiektów. Rozpoczęcie przygody z modelowaniem 3D nie wiąże się już dużymi kosztami – każdy może bowiem zainstalować program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia obrazów 3D i animacji, a który przy tym jest całkowicie bezpłatny.

Kursy Blender 3D polecamy w niewielkich zespołach

Obsługę dowolnej aplikacji można opanować na własną rękę, jednakże proces ten trwa wtedy dłużej i nierzadko bywa bardzo męczący. Właśnie dlatego partycypacja w kursie modelowania 3D przyniesie wiele korzyści zwłaszcza tym, którzy dopiero odkrywają Blender. Oswajanie się z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nanoszenie różnorodnych efektów i tekstur na modelowany obiekt będzie łatwiejsze, jeżeli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego dydaktyka. Pedagog na bieżąco prowadzi korektę projektów tworzonych przez uczestnika kursu zwracając uwagę na detale, które wymagają poprawy i sugerując ku temu odpowiednie drogi. Jak w wypadku każdego kursu najlepiej, by przebiegał on w niewielkich zespołach, co pozwoli instruktorowi na poświęcenie każdemu kursantowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów jak i pasjonatów animacji

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest współcześnie umiejętnością pożądaną i docenianą przede wszystkim w świecie gier komputerowych, filmu i projektowania. Opanowanie oprogramowania Blender 3D daje więc masę perspektyw zawodowych. W czasie kursu tworzy się wstępne zaawansowane dzieła, które później można bez obaw zamieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednak, że kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo np. w branży filmowej i łączą z tym swoją karierę zawodową. Duża liczba uczestników tego rodzaju kursów to po prostu artyści oraz amatorzy, którzy pragną rozwijać swoje obecne umiejętności bądź odkryć nowe drogi ekspresji.

Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]

You May Also Like