Ciekawe zajęcia dla maluchów – kurs gotowania dla dzieci

15 sierpnia 2020

Szukasz unikatowej oferty warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków? Idealnie trafiłeś! Wejdź na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/

Dzieci lubią pomagać w gotowaniu – podawać i wybierać składniki czy przystrajać ciasta. Pragniesz rozwinąć zapał kulinarny swojej pociechy? Sprawdź warsztaty kulinarne dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak przebiegają takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci – czemu warto zapisać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć pociechy w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie warsztatów dzieci nie tylko nabywają praktyczne umiejętności, ale , co najważniejsze, uczą się samodzielności oraz rozwijają swoją kreatywność. A w tym samym czasie kapitalnie się bawią. Dobieranie oraz mieszanie składników, ćwiczenie prostych przepisów i komponowanie ulubionych smaków – całość powoduje, iż dzieci chętnie gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo reguły, jakich trzeba przestrzegać w kuchni, co niewątpliwie podnosi ich bezpieczeństwo w czasie kucharzenia. W warsztatach mogą również uczestniczyć rodzice, dlatego jest to znakomita okazja do spędzenia kilku godzin wspólnie z dzieckiem. Opiekunowie mogą śledzić kulinarne wysiłki swoich dzieci, a potem posmakować tego, co upichciły.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z zawodowym szefem kuchni

Spotkania prowadzone są przez 3 godziny i odbywają się w Krakowie. W trakcie kursu uczestnicy szykują danie główne i deser. Mali uczniowie sztuki gotowania mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – przyrządzić wyborny makaron na słono bądź słodko, ewentualnie podjąć się pieczenia pachnącej, udekorowanej świeżymi dodatkami tradycyjnej pizzy. W czasie kursu dzieci przygotowują także wyborny deser – mus z kruchym ciastem i polewą. Nauka połączona z zabawą to doskonała metoda spędzania wolnego czasu, a własnoręczne przyrządzanie ulubionych dań daje pociechom mnóstwo szczęścia. Nawet bardzo niesforne dziecko będzie z zaangażowaniem oddawało się przyrządzaniu znakomitej pizzy czy ozdabianiu deseru. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi wykwalifikowany szef kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie i wspaniały kontakt z maluchami.

Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

You May Also Like