Chcesz poznać techniki malarstwa komputerowego? Postaw na kurs digital painting

17 listopada 2022

Photoshop digital painting. Uzyskaj więcej informacji na https://digitalownia.pl.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci usiłują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki na etapie projektowania świata przedstawionego oraz postaci korzystają przeważnie z profesjonalnego oprogramowania komputerowego. Znając te realia duży odsetek młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca sięga po najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Jakie narzędzia do malarstwa cyfrowego wykorzystują obecnie twórcy

Jest mnóstwo programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo iż został opracowany jako oprogramowaniem do obróbki fotografii, szybko stał się głównym softwarem game devów i artystów. W rezultacie sukcesu Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak np. Krita, Corel Painter czy GIMP, w których dzięki użyciu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła niewiele różniące się od malunków wykonanych akwarelami, temperą bądź farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość korygowania nietrafionych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Malarstwo cyfrowe – szkolenie z udziałem instruktora

Praktycznie lekcje malarstwa cyfrowego toczy się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze kroki można postawić samodzielnie, lecz aby rozwinąć w pełni swoje umiejętności, a przy tym poznać niezbędne triki używania pędzli oraz zaawansowane funkcje oprogramowania, zalecamy wykupić kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie omawiają takie kursy jest ogromne i nie uczą one tylko podstaw funkcjonowania oprogramowania. Ważne jest jednakże, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi skonsultowanie się z twórcą kursu.

Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

You May Also Like