Wypełnianie zmarszczek i powiększanie ust – o zabiegach z kwasem hialuronowym

6 lutego 2021

Uzyskaj więcej informacji o wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy to biopolimer, który od dawna stosowany jest do produkcji kosmetyków i w różnych zabiegach medycznych. Związek ten ma wiąże duże ilości cząsteczek wody, zatem dodawany jest często do kremów nawilżających czy peelingów. Co ważne, kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka, zatem niezwykle rzadko jest powodem alergii. W medycynie estetycznej z kolei ten polisacharyd stosowany jest na ogół do wypełniania zmarszczek (zarówno płytkich, jak i głębokich), powiększania ust, a takżemodelowania konturów twarzy.

Kwas hialuronowy – wypełnione zmarszczki niedostrzegalne w kilka minut

Celem wstrzykiwania kwasu hialuronowego jest przede wszystkim przyciągnięcie do skóry H2O (cząsteczka kwasu jest w stanie związać około 250-ciu cząsteczek wody!), ale również sprowokowanie fibroblastów do wytwarzania większych ilości kolagenu, a w konsekwencji doprowadzenie do tego, że skóra odzyska dawną jędrność. Najpopularniejszym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, w szczególności tych tworzących się w okolicy ust oraz nosa (tzw. fałd nosowo-wargowych), głębokich zmarszczek na czole bądź bruzd wokół brody i przy oczach. Kwas napiera na skórę od wewnątrz, co powoduje, iż bruzda po chwili staje się niewidoczna. Do zabiegów wypełniających używa się usieciowanego kwasu hialuronowego, który jest bardziej ustabilizowany, a w następstwie tego dużo trwalszy. Jest metabolizowany wolniej, dzięki czemu efekty zabiegu są dostrzegalne nawet do 2 lat.

Powiększanie ust – pełne i symetryczne warg

Pomijając modelowanie twarzy i wypełnienie zmarszczek, popularnym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego realizowanym przez gabinety medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Decydują się na niego przeważnie osoby, którym nie podoba się linia i objętość ich ust bądź których usta nie są symetryczne. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym trwa zazwyczaj pół godziny, realizuje się go w znieczuleniu miejscowym, a preparat z kwasem wstrzykuje się w odpowiednie punkty ust przy pomocy tzw.“tępej igły”, innymi słowy kaniuli. Należycie przeprowadzony zabieg daje efekt pełnych, bardziej regularnych, jednak wciąż naturalnie wyglądających ust.

“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]

You May Also Like