Nienaturalne linki przychodzące – spam czy SEO?

12 listopada 2018

Głównym powodem, przez który na naszą stronę internetową może być założony filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest sposób na uniknięcie tych groźnych konsekwencji?

Zaprzestań stosowania nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie zbyt dużej ilości odsyłaczy kierujących ruch na naszą witrynę w sieci. Manipulują one pozycją adresu w przeglądarce i przez to naruszają normy naturalnego linkowania wypracowane przez firmę Google. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące występują pod postacią tekstów sponsorowanych naszpikowanych sztucznymi odnośnikami. Występuje również zjawisko wymiany linków, co jest zakazane. Kiedy nieuczciwe praktyki zostaną odkryte, witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co łączy się natychmiastowym zmniejszeniem jej rangi w przeglądarce, czasem aż o 30 stron.

Która firma wyeliminuje problem nienaturalnych linków przychodzących

Trzeba podkreślić, że jeśli na portal zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy ubiegać się o odtworzenie normalnej pozycji w wyszukiwarce . Proces ten jest niestety niezwykle pracochłonny i nie gwarantuje stuprocentowego sukcesu. Skierujmy swoje kroki do doświadczonej firmy SEO, jeśli pragniemy podnieść prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów. Fachowcy automatycznie zidentyfikują realną przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google warto zlecać tylko doświadczonym podmiotom.

You May Also Like