Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

20 października 2022

Skieruj się na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna, żeby zdobyć więcej informacji o pięknych miejscach w Małopolsce.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, dlatego zdarza się, że z trudem można znaleźć coś dla siebie w zalewie wiadomości o godnych zwiedzenia atrakcjach i planowanych eventach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Portal dla zainteresowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – niezbędne informacje oraz wirtualne spacery

Aby pokazać przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak również o wystawach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Turyści organizujący przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie zauważą mapę, na której prędko odszukają Centra Informacji Turystycznej, zabytki i muzea, a także hotele, pensjonaty i schroniska położone w miejscowościach województwa. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Natomiast dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował wirtualne spacery pokazujące między innymi regiony agroturystyczne, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz czar parków narodowych i krajobrazowych.

Proste rozmówki i katalog ambasad – ważne informacje dla cudzoziemców

Visitmalopolska.pl nie zapomina również o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych górskich miejscowości. Informacje zawarte na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale też w m.in w języku niemieckim, francuskim, słowackim i włoskim. Nadzwyczaj wartościowa dla obcokrajowców może być także podstrona Rozmówki, gdzie poznają kluczowe słowa i sformułowania, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas wczasów naszym kraju. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

You May Also Like