Piaskowiec elewacyjny to surowiec powszechnie wykorzystywany w przestrzeni miejskiej. Dominuje nie tylko jako materiał wykończeniowy wewnątrz pomieszczeń, ale też na fasadach. Co tak naprawdę przesądza o jego możliwościach? Zweryfikujmy to.
Piaskowiec elewacyjny – jako element wykończeniowy
Niesamowicie rozpowszechnionym komponentem używanym podczas wykańczania nieruchomości oraz ich fasad jest piaskowiec elewacyjny. Można go nabyć w różnych odcieniach – od łososiowego, przez różowy aż po czerwony. Poszczególne odmiany piaskowca różnią się od siebie barwami, ukształtowaniem i typem – wyróżniamy płytki gładkie, faliste, jasne, o łamanych krawędziach. Niektóre rodzaje tego surowca mienią się delikatnym blaskiem, dzięki użyciu domieszek innych skał. Z tego też powodu piaskowiec świetnie spełnia rolę reprezentacyjną – w domach, na podjazdach i jako materiał okładzinowy. Jest wytrzymałym elementem na ścieżki ogrodowe, fontanny lub dekoracyjne murki.
Piaskowiec elewacyjny – niezniszczalny i estetyczny
Niezwykle ważną właściwością piaskowca jest jego niezwykła odporność na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Płyty fasadowe prezentują się znakomicie przez co najmniej kilkadziesiąt lat. To kamień całkowicie naturalny, który opiera się działaniu niskich temperatur, deszczu i będzie stanowić niezwykły atut dla naszej nieruchomości. W sprzedaży występuje wiele rodzajów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych wydobywanych w kraju, jak i zagranicznych.