Wynajem szalunków – nie musisz posiadać własnych

10 października 2019

Szukasz unikatowej oferty wynajmu szalunków Kraków? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki to tymczasowe moduły konstrukcyjne, z reguły wykonane z desek, metalu czy też sklejki laminowanej, powszechnie wykorzystywanych w branży budowlanej. Stosuje się je do wznoszenia, modelowania właściwego kształtu, jak również podpierania konstrukcji betonowych bądź żelbetonowych. Przydają się one także do zabezpieczania dołów w gruncie i wspierania otworów w ścianach (np. okien lub drzwi). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie ław fundamentowych, budowanie nadproży, betonowych cokołów ogrodzeń, schodów, stropów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Wynajem szalunków stropowych i ściennych

Szalunki, zwane też deskowaniem, dzielimy ze względu na metodę ich używania – wyróżniamy szalunki stropowe, ścienne, a także moduły używane do wykopów. Szalunki stropowe można podzielić na dźwigary, stolik szalunkowy i podpory, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Natomiast pośród szalunków do wykopów wyróżniamy lekkie, średnie oraz ciężkie. Mnóstwo firm budowlanych decyduje się w dzisiejszych czasach na wypożyczenie modułów konstrukcyjnych – wynajem szalunków staje się ogromnie popularny głównie wśród małych przedsiębiorstw nie dysponujących własnymi systemami szalunkowymi.

Wypożyczalnia szalunków – dlaczego warto?

Czemu warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Podmioty, które świadczą tego rodzaju usługi w Krakowie i innych miejscowościach, posiadają szeroki wachlarz materiałów konstrukcyjnych, jak również gwarantują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin także bardzo dobrze przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz zdecydowanie przyspiesza prace budowlane.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

You May Also Like