Wynajem szalunków – dla kogo jest to rozwiązanie?

15 września 2019

Wypożyczalnia szalunków - zapoznaj się z unikalną ofertą

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym polega? Szalunek to pewnego typu forma, do której wylewany jest beton – najczęściej przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są ze sklejki, lecz łatwo zaobserwować również konstrukcje zrobione z metalu, a czasem nawet tworzyw sztucznych. Pozostałymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te pozwalają na osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Niestety z uwagi na wysokie koszty nie wszystkie firmy budowlane posiadają swoje szalunki. Gdy okażą się niezbędne, mają szansę bowiem zwyczajnie je wypożyczyć – szczególnie, że wynajem szalunków to obecnie bardzo często spotykana usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków będzie dobrym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, ponieważ jak przed momentem nadmieniliśmy, są one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeśli jednak budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej ekipy, warto rozważyć atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków parę razy w roku okaże się bardziej opłacalne niż ich kupno. Dobrze nadmienić również o funkcjonalności, ponieważ trzymanie rzadko używanych szalunków może generować pokaźne wydatki.

Która firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je wypożyczy. Jak ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na usługi firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy pewność, iż szalunki będą wytrzymałe i funkcjonalne. Naprawdę ważna będzie też obsługa korzystającego z usługi – w sytuacji, gdy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wahania się warto natomiast wejść do internetu i dowiedzieć się, co o ofercie danej firmy sądzą dotychczasowi kontrahenci.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

You May Also Like